Boekverslag :  - Hoe Overleef Ik De Brugklas?
De taal ervan is Nederlands en het aantal woorden bedraagt 689 woorden.



  1. Vierde druk 2001

    Tekeningen van Annet Schaap

  2. Rosa is een meisje van twaalf jaar en woont in Den Bosch. Ze e-mailt elke dag met haar vriend Jonas, die woont in Limburg. Het is nu zomervakantie maar na de vakantie wordt ze brugger. Rosa heeft twee vriendinnen: Saskia en Lidwien, die gaan naar dezelfde school als zij.

    De zomervakantie is voorbij en Rosa moet naar school. Ze stuurt Jonas nu survivaltips voor als hij in de brugklas komt. De survivaltips gaan over hoe je puistjes en pukkels moet camoufleren, je tas op school lichter maken door boeken in je kluisje te stoppen, hoe je het best kan leren en maken enz.

    Rosa heeft af en toe wat problemen zowel thuis als op school. Ze heeft best vaak ruzie met haar moeder, maar dat wordt dan goed gepraat na een paar dagen Dan komt Alexander ook nog in huis(Alexander is de ex-vriend van haar moeder) en wordt Rosa boos, maar hij blijkt heel aardig te zijn en haar juist met haar huiswerk te helpen. Er gebeuren allemaal nare dingen zoals in de eerste week gingen Danny, Saskia, Rosa en Esther( Danny is de vriend van Saskia en Esther de vriendin van Rosa) naar de zolder waar Danny en Saskia, Rosa en Esther laten schrikken; er kwam een heleboel zooi en ze worden betrapt door de conciërge die ze naar de conrector stuurt. De conrector gaf een behoorlijke preek, omdat het op het eerste dag was kregen ze geen straf maar hij zou ze in de gaten houden!

    Saskia zegt in de klas gewoon dat Ritsema (door kinderen Prittsema genoemd) een flikkersjaaltje om heeft, ze word er dan uitgestuurd. Ze heeft al een waarschuwingbrief van de conrector gekregen en spijbelt regelmatig en jat ook.



    Aan het eind van het schooljaar word een klassenfeest gehouden, bij Prittsema thuis. Saskia komt ook en doet erg vreemd, wat blijkt ze heeft alcohol in haar cola gedaan.

    Later blijkt dat de moeder van Saskia ernstige drankproblemen heeft en dat Saskia hier de klos van is.

  3. Interview met hoofdpersoon



    “Hallo hier is …… vanuit Den Bosch.”

    “Ik sta hier met Rosa, mag ik je een paar vragen stellen Rosa? ja hoor”

    1. “Hoe gaat het met jou?” “Ja, ik haal goeie cijfers op school. En het belangrijkste is ik voel me nu fijn!”

    2. “In het begin van het schooljaar had je het best moeilijk thuis maar dat gaat nu beter? Ja, ik dacht dat mijn moeder helemaal niks van mij snapte, hoe ik me voelde enz maar dat was wel zo. Alexander; ik dacht dat hij niet aardig was maar dankzij hem heb ik een 8.5 voor Frans terwijl ik daar helemaal niet goed in ben, hij heeft me geholpen met leren!”

    3. “Is Alexander nog steeds in huis?” “Ja, en hij is als een vader voor me!”

    4. “Hoe gaat het met je moeder?” “Alweer geef ik als antwoord: goed”

    5. “Hoe zit het nou met Saskia?” “Haar moeder had dus een drankprobleem, waar zij ook problemen mee kreeg. Ze moest dus als ze thuis kwam gelijk haar moeder verzorgen; zoals de boodschappen doen, haar moeder zeggen dat ze moest douchen, der kots opruimen en eten maken. En op het feest nam Saskia ook alcohol omdat ze het niet meer zag zitten!”

    6. “Wat gaat er nu met Saskia haar moeder gebeuren?” “Haar moeder gaat naar een afkickcentrum, hier in Den Bosch. Saskia gaat er elke middag even langs.”

    7. “Die Danny waar Sakia iets mee had, waar is die gebleven?” “Saskia heeft het uitgemaakt na de brand op de zolder.

    8. “Met Jonas, hoe is het daarmee?” “Ik e-mail nog elke dag met hem maar stuur hem geen survivaltips meer. Op het feest heeft hij genoeg geleerd en heeft genoeg survivaltips gehad.”

    9. “Hoe is de relatie tussen jou en Jonas nu eigenlijk?” Goed, toen Jonas samen met mij op het perron liep wilde hij mij kussen, e-mailde hij. Ik wilde hem eigenlijk ook kussen, we hebben nu verkering!”

    10. “Hoe is het met je vader?” “Prima, hij heeft een vriendin. Ik ben naar hem geweest met Saskia en Jonas. Het was heel gezellig!”

    11. “Dit is mijn laatste vraag. Wil je mij ook e-mailen?” “Dat zal ik doen.


    “Dat was het, heel erg bedankt Rosa” “Ik vond het leuk.”






Andere boeken van deze auteur:


Home - Contact - Over - ZoekBoekverslag op uw site - Onze Boekverslagen - Boekverslag toevoegen