Boekverslag : Adriaan Van Dis - Zilver, Of Het Verlies Van De Onschuld
De taal ervan is Nederlands en het aantal woorden bedraagt 340 woorden.

Al vanaf de eerste pagina weet je als lezer hoe Zilver, het hoofdpersonage zich voelt. De manier waarop hij tegen de wereld en de dingen aankijkt passen misschien niet echt in ieders leven. Daarom vond ik het ook moeilijk om mezelf te herkennen in het personage. Maar het is niet zo dat je dan niet meeleeft met hem,



integendeel. Zilver vindt dat hij alleen staat op de wereld en dat hij al zijn problemen moet doorworstelen in zijn eentje. Het lijk een simpel boek. Spijtig voor de jongeren die echt een simpel boek verwachten. Wanneer je het daadwerkelijk leest, wordt het heel wat ingewikkelder. Je moet echt nadenken vooraleer je de levensvisie



van Zilver begrijpt, echt doorgrondt. Anders wordt het naar het einde toe steeds onbegrijpelijker en kan je absoluut niet meer mee met het verhaal. Je wordt heen en weer geslingerd tussen Zilvers hang naar onafhankelijkheid enerzijds en zijn wanhopig vastklampen aan alles en iedereen in zijn omgeving, je merkt dat hij de mensen die eens in zijn leven verschijnen nooit meer laat gaan. Tussen de regels lees je hoe Zilver zich voelt. Het wordt nooit expliciet gezegd, alleen maar gesuggereerd. Dan hangt het natuurlijk van de lezer af hoe hij het interpreteert. Dat was het leuke aan dit boek. Door een andere interpretatie krijg je een heel nieuw verhaal.



Zilver wil zo snel mogelijk volwassen worden, in zijn ogen zijn volwassenen vrij om te doen wat ze willen, wanneer ze willen en op de manier die zij zelf kiezen. hij heeft er dan ook alles voor over om zo snel mogelijk te verkrijgen wat hij zo graag wilt. Zilvers manier om zo snel mogelijk zijn doel te bereiken is zo veel mogelijk vriendinnen hebben in een zo kort mogelijke periode. Want dat is wat volwassenen doen, seks is volgens hem het middel bij uitstek om toch volwassen te worden ‘verklaard’. Zo verliest hij door de jaren heen zijn onschuld, hij heeft er namelijk alles voor over om tot de volwassen wereld te worden gerekend, hij deinst nergens voor terug.
Andere boeken van deze auteur:


Home - Contact - Over - ZoekBoekverslag op uw site - Onze Boekverslagen - Boekverslag toevoegen